Wyszukiwarka

Deski sup

 

Deski SUP Uone

Deski sup marki Uone tworzy szeroka gama modeli na każdą okazję. Pompowane jednostki Uone charakteryzuje wysoka mobilność i bezpieczeństwo, przy jednoczesnym zachowaniu niesamowitej twardości. Deski SUP marki Uone to sprzęt o najlepszym stosunku jakości do ceny, co więcej to produkt który pomimo tego, że mieści się w małym plecaku potrafi dostarczyć ogromny pakiet atrakcji. Wybierz własny model i pływaj z Nami!

 

Judogi, stroje do judo

 

Judogi Uone

Stroje do judo to najwyższej jakości sprzęt dla młodych adeptów Naszej ukochanej sztuki walki. Judo to korzenie naszego związku ze sportem. To miłość do judo zaszczepiła w Nas miłość do sportu, co pchnęło Nas do wprowadzenia własnej marki sprzętu sportowego na rynek. Przy tworzeniu Naszych judog wkładamy całe Nasze serce i dotychczasową wiedzę w myśl sentencji, która stale Nam towarzyszy: "Judo to nie tylko sztuka walki, lecz podstawowa zasada ludzkiego zachowania. Jest błędem sądzić, że judo kończy się na macie"

 

Łodzie hybrydowe typu RIB

 

Łodzie RIB Uone

Łodzie hybrydowe RIB podobnie jak deski sup i inne produkty marki Uone to najwyższa jakość w rozsądnej cenie. Wszystkie łodzie wykonywane są ręcznie ze szwajcarską precyzją, a przed wprowadzeniem na rynek przechodzą rygorystyczne testy jakościowe. Łodzie hybrydowe typu RIB tworzy szeroka gama modeli w długości od 290cm do 580cm. Wciąż pracujemy nad dłuższymi łodziami o czym z pewnością Państwa poinformujemy w razie sukcesu.

 

Pompowane wodne place zabaw

 

Parki wodne Uone

Ofertę pompowanych elementów nawodnych placów zabaw tworzy kilkadziesiąt elementów wyposażonych w certyfikat bezpieczeństwa TUV oraz spełniających rygorystyczną normę bezpieczeństwa EN-25649. Jeśli poszukujesz tego typu konstrukcji w formie zakupu, leasingu czy wynajmu to trafiłeś idealnie. Zajmiemy się wszystkim od A - Z wystarczy, że się z Nami skontaktujesz.

Jak pływać na desce sup?

2017-04-15 18:55

W wolnym tłumaczeniu nazwa sup oznacza wiosłowanie na stojąco. Zatem wydawać by się mogło że jedyną, należytą techniką pływania na desce jest pozycja stojąca. Otóż nic bardziej mylnego. Pozycja stojąca jest główną pozycją przyjmowaną na desce tego rodzaju, lecz nie jedyną. Deska sup ze względu na swoją wszechstronność umożliwia nam pływanie w czterech różnych pozycjach.

Wspomnianą powyżej, najpopularniejszą pozycją wykorzystywaną do pływania na desce sup jest pozycja wertykalna. Zakładając, że nikt o zdrowych zmysłach nie pływa na głowie, to pozycja stojąca stanowi najtrudniejszą z możliwych technik pływania na deskach sup. Sprowadza się ona do zajęcia miejsca w środkowej części deski z lekko ugiętymi kolanami i minimalnie przeniesionym środkiem ciężkości do przodu. Wiosło służące do napędzania deski i podpierania się w momentach tego wymagających powinno być trzymane oburącz przed sobą. Pozycja ta zalecana jest do treningów, zarówno tych wytrzymałościowych jak i bardziej spokojnych.

Kolejną o wiele łatwiejszą do opanowania pozycją jest pozycja siedząca. W swojej istocie zbliżona jest do techniki wykorzystywanej podczas pływania kajakiem. Usiąść możemy zarówno swobodnie na desce jak i na siedziskach z oparciem, w które standardowo wyposażona jest deska sup Uone comfort. Co ważne, ze względu na niską wagę deski oraz wysoką wyporność pływając w tej pozycji możemy osiągnąć prędkości dużo większe aniżeli podczas przemieszczania się kajakiem. Pozycja ta zalecana jest podczas dłuższych rodzinnych wypadów lub dla osób mniej doświadczonych.

Nieco trudniejszą techniką pływania na supach od pozycji siedzącej, jest pozycja  klęcząca. Wynika to głównie z możliwości łatwej utraty równowagi, spowodowanej chwilą dekoncentracji supowicza. Taki obrót wydarzeń może skutkować niekoniecznie planowaną wizytą w wodzie. Pozycja klęcząca zalecana jest w początkowej fazie pływania na SUP-ie, jako technika przejściowa pomiędzy pozycją stojącą i siedząca oraz przy treningach kanadyjkarzy.

Ostatnią ze wspominanych technik wykorzystywanych na deskach Sup, jest technika pływania na leżąco. Pozycja ta jest najłatwiejszą z wyżej wymienionych metod pływania. Jej niski stopień trudności, przekłada się bezpośrednio na wkładanie mniejszego wysiłku w napędzanie deski sup. Ułożyć możemy się na brzuchu lub na plecach kontrolując dryfowanie deski ruchami rąk. Taka technika pływania zalecana jest osobom chcącym zaznać relaksu i wyciszenia, a także amatorom opalania się.

Zespół Uone.

Jak pływać na desce sup? - Galeria 4

Technika pływania na desce z wiosłem

Technika pływania na desce z wiosłem

Pływanie na desce sup

Pływanie na desce sup

Sposoby pływania na desce sup

Sposoby pływania na desce sup

Techniki pływania na desce z wioslem

Techniki pływania na desce z wioslem